Beauty

Jak wybrać najlepszy zabieg odchudzający

 

Zabiegi odchudzające – kiedy zacząć i co wybrać?

Jest zimno na dworze, ubieramy się ciepło , nic nam się nie chce, a najbardziej to już chyba wychodzić z domu. Fotel, koc, ciepła herbatka to nasze marzenie od samego rana. Błogi stan nic nie robienia, przecież mamy bardzo dobrą wymówkę – jest zima i fatalna pogoda za oknem.

Coś nam jednak nie daje spokoju, ponieważ podświadomie myślimy już o wiośnie, o wakacjach, pojawiają się kuszące oferty wakacyjnych wyjazdów: piękne plaże, morze i MY w bikini na leżaku pod palmami 😊

Tylko, co zrobić, jeśli chcesz dobrze wyglądać w tym pięknym bikini?

Już dzisiaj zaplanuj swoje działania, ponieważ zanim się obejrzysz będzie wiosna, a potem już tylko 3 miesiące do wakacji, dzisiaj zresztą nie ma już reguły może już w maju wskoczymy w letnie sukienki i trzeba będzie pokazać nogi i ramiona.

Jeśli w tym roku chcesz spróbować zabiegów na ciało, a nie wiesz jakie wybrać?
To mam nadzieję, że po przeczytaniu artykułu łatwo znajdziesz odpowiednie urządzenie i rodzaj zabiegu dla siebie .

W związku z tym, że po wpisaniu w przeglądarce internetowej hasła „odchudzające zabiegi na ciało” od razu zobaczysz szeroką ofertę kuszących propozycji gabinetów kosmetycznych.

Wszyscy zachwalają swoje urządzenia i gwarantują likwidację problemu oraz pokazują efekty na zdjęciach.
A ty dalej nie wiesz co wybrać, czym się kierować , czy cena ma znaczenie, czy opinie o danym zabiegu są obiektywne i czy jeśli komuś coś pomogło toczy ja też będę zadowolona? Dlatego chcę przekazać podstawowe informacje o niektórych zabiegach likwidujących tkankę tłuszczową żeby wybór był łatwiejszy.

Jak wybrać dla siebie najlepszy zabieg odchudzający?

 

 • Możemy zacząć od masaży odchudzających, przede wszystkim jest to naturalna i bezpieczna metoda wspomagającą odchudzanie , ważne jest doświadczenie terapeuty i czy czujesz efekty po zabiegach.
  Z masaży najczęściej korzystamy raz w tygodniu.
 • Polecam bardzo lipomasaż ENDERMOLOGIA LPG – sprawdzona francuska technologia głębokiego masażu, któremu poddawana jest skóra. Podczas zabiegu intensywnie masowane za pomocą rolek komórki tłuszczowe zmniejszają swoją objętość, fibroblasty uelastyczniają się, dodatkowo wzrasta ilość kolagenu i elastyny, skóra staje gładka, bardziej ukrwiona i wygląda młodziej.
  Częstotliwość zabiegów 2 do 3 razy w tygodniu, podstawowa seria 15 zabiegów.
  Masaż Endermologią LPG zawsze pobudza do pracy układ limfatyczny. Z pewnością pięknie wymodelujesz swoje ciało. 😊 Podobne urządzenie tego typu na jakich pracują gabinety kosmetyczne to włoskie urządzenie ICOONE

Przy ogólnej otyłości w pierwszej kolejności należy skorzystać z porady dietetyka i jeśli to możliwego trenera personalnego, zabiegi odchudzające można włączyć w późniejszym okresie.

 • Jedyne urządzenie jakie znam dla osób z ogólną otyłością to COSMOSOFT – REDUSTIM francuskie urządzenie, które za pomocą pola magnetyczne rozbija komórki tłuszczowe, bardzo ważnym jest fakt ,że jest jedyny zabieg, który działa nie tylko na tkankę tłuszczową podskórną, ale też na tłuszcz trzewny, który otacza organy wewnętrzne. Podczas całego zabiegu masaż limfatyczny usuwa nadmiar wody z naszych komórek. Zabiegi należy wykonać w serii 12, z częstotliwością 2 lub 3 razy w tygodniu, jednak przy dużej nadwadze z pewnością będzie potrzebne więcej sesji .
 • Jeśli potrzebujesz bardziej radykalnego rozwiązania i chcesz pozbyć się komórek tłuszczowych na stałe skorzystaj z zabiegów wykorzystujących bardzo niską temperaturę, czyli KRIOLIPOLIZĘ lub ultradźwięki HIFU. W przeciwieństwie do innych zabiegów wykonuje się jeden zabieg na wybranym obszarze i dopiero po okresie od 2 do 3 miesięcy w zależności od efektów można go powtórzyć.

Tego rodzaju zabiegi likwidują miejscową tkankę tłuszczową: na brzuchu, udach, ramionach, plecach oraz „boczkach”.

Co się dzieje w naszym organizmie po zabiegu?

 

 • Podczas zabiegu zostają uszkodzone komórki tłuszczowe, które są usuwane przez układ limfatyczny, proces ten zaczyna się najczęściej 2 dni po zabiegu.
 • Od razu po zabiegu wracamy bez ograniczeń do codziennej aktywności.
 • Dobrze jest zmienić dietę, wprowadzić klika prostych zmian w jadłospisie np. na podstawie indeksu glikemicznego.
 • Więcej aktywności na co dzień, nawet codzienny spacer wzmocni procesy, które zachodzą w naszym organizmie.
 • Godnym uwagi jest fakt, że okres eliminacji komórek tłuszczowych przez limfę to około 6 tygodni, pierwsze dwa tygodnie w komórkach tłuszczowych mamy stan zapalny, spowodowany apoptozą (śmiercią ) uszkodzonych komórek
 • W związku z tym, że układ limfatyczny musi działać sprawnie, a niestety przy problemach z nadwagą często zdarza się, że musimy dodatkowo wymuszać jego aktywność za pomocą ćwiczeń fizycznych lub zabiegów jakimi są wszystkie rodzaje drenażu limfatycznego: od ręcznych masaży, przez urządzenia do rollmasażu, masaże pneumatyczne do bardziej zaawansowanych technologii jak Endermologia LPG.
  Wszystkie wspomagające zabiegi muszą być ustalone z terapeutą, który wykonywał zabieg usuwania tkanki tłuszczowej, bowiem urządzenie tego typu ma swoje procedury wprowadzania dodatkowych zabiegów, najważniejszym parametrem jest czas rozpoczęcia, najczęściej jest to 2 tygodnie po lipolizie, kiedy mija stan zapalny w komórkach tłuszczowych.

 

Jak wybrać urządzenie, o co pytać w gabinecie kosmetycznym, na co zwrócić uwagę?

 

 • Przede wszystkim wybierz gabinet lub klinikę, który ma doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów.
 • Zapytaj o sprzęt czy urządzenie do zabiegów lipolizy ma certyfikat medyczny, ponieważ jest to zabieg ingerujący w nasze komórki.
 • Zarówno niska temperatura i silne ultradźwięki doskonale radzą sobie z komórkami tłuszczowymi, ale technologia urządzenia musi przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo pozostałych tkanek, nerwów i komórek.
 • W przypadku zamrażania komórek tłuszczowych podczas zabiegu kriolipolizy, ważne jest, aby przez cały czas zabiegu była kontrola niskiej temperatury, tylko urządzenia medyczne dają taką gwarancję. W innym przypadku stałe przebarwienia na skórze mogą być najmniejszym zmartwieniem.
 • Przy urządzeniach Hifu, wiele parametrów wpływa na bezpieczeństwo zabiegu między innymi głębokość i skupienie wiązki.

 

Jak sprawdzić, że masz do czynienia z profesjonalistą?

Bardzo ważne jest pierwsze spotkanie z kosmetyczką czy terapeutką, podczas którego powinna:

 • przeprowadzić z Tobą wywiad.
 • wykonać analizę składu ciała ,ponieważ to badanie najlepiej pokaże jaki jest problem
 • dobrym rozwiązaniem są zdjęcia przed zabiegiem i po zakończonej serii, ponieważ na zdjęciach najlepiej widać różnicę przed i po.
 • ustalić ilość zabiegów i sesji
 • poinformować nas o przeciwwskazaniach, a my musimy wyrazić zgodę na zabieg
 • udzielić podstawowych informacji o diecie i aktywności fizycznej
 • zaproponować zabiegi wspomagające, jeśli jest taka konieczność.

Ważnym aspektem jest fakt, że walce z tkanką tłuszczową wykorzystywane są coraz bardziej zaawansowane technologie, sprawdzone badaniami klinicznymi, które gwarantują dobre efekty. Jednak i tutaj jak zawsze bardzo dużo zależy od człowieka. Osoba, która wykonuje zabieg, ma ogromny wpływ na efekty, ponieważ to ona dobiera idealną dla nas terapię, ustala ilość sesji i operuje urządzeniem. Dlatego pytajmy o certyfikaty potwierdzające szkolenia. Wszystkie dobre firmy szkolą swoich pracowników, bo cenią zadowolenie i bezpieczeństwo klienta.
Dodatkowo ważne jest Twoje podejście do problemu, dlatego że samo nawet najlepsze urządzenie i profesjonalista, który je obsługuje nie wystarczy. Zawsze trzeba się zaangażować i wspomóc swój organizm w walce z niedoskonałościami 😊

W następnym artykule napiszę o zabiegach antycellulitowych, jeśli jesteś zainteresowana to zapraszam 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *