Beauty

Jak wybrać najlepszy zabieg na cellulit w gabinecie kosmetycznym?

Cellulit to problem kobiecy, bez względu na to, czy jesteś szczupła, czy otyła, trenujesz, lub nie, to i tak zmagasz się z: „pomarańczową skórką”. Za oknem jeszcze zima, ale już reklamy zabiegów antycellulitowych atakują nas ze wszystkich stron. Dzisiejsza kosmetyka i farmakologia to cały wachlarz możliwości.

  

Co wybrać, na jaki zabieg się zdecydować, skoro wszystkie gwarantują 100-procentowe efekty.

Najważniejsze jest, aby pamiętać, że to, co pomogło koleżance, nie zawsze będzie dobre dla Ciebie. Cellulit to problem, który powstaje na skutek nieprawidłowego działania naszego organizmu. Dlatego walczymy z cellulitem długo i często beż efektów. W tym artykule przedstawię metody, które znam. Sama korzystam z tych zabiegów, znam wiele kobiet, które uzyskały upragnione efekty. Godnym podkreślenia jest fakt, że urządzenia te mają medyczne certyfikaty i rezultaty potwierdzone badaniami klinicznymi.

Kilka słów o cellulicie, fakt, że są trzy rodzaje zmian na naszym ciele jest powszechnie znany dla przypomnienia jednak kilka słów o rodzajach cellulitu.

  

Rodzaje cellulitu

 

Cellulit lipidowy:

 • Występuje najczęściej na udach, biodrach, łydkach i ramionach
 • Powstaje na skutek powstawania w skórze złogów tłuszczowych
 • Zmiany są widoczne i mogą być też bolesne

Cellulit wodny:

 • Jest spowodowany zaburzeniami krążenia krwi i limfy w tkankach
 • Zaburzeń w gospodarce hormonalnej
 • Zmiany są lekko bolesne
 • Dotyczy kobiet w każdym wieku

Cellulit mieszany – cyrkulacyjny:

 • Jest połączeniem cellulitu wodnego i lipidowego

  

Jak rozpoznać swój cellulit?

Jeśli masz problem z cellulitem, to przede wszystkim dowiedz się, jaki to rodzaj. Od tego zależy jakie zabiegi będziesz mogła wybrać dla siebie.

W gabinecie kosmetycznym przed serią zabiegów terapeutka powinna dokładnie obejrzeć zmiany i zrobić analizę składu ciała. To najlepszy sposób, żeby zdiagnozować problem.

Badanie to dokładnie określa ilość tkanki tłuszczowej i wody w komórkach oraz wiek biologiczny.
Jest to najlepszy wstęp do zabiegów antycellulitowych. Powinnaś dostać wynik badania w celu możliwości sprawdzenie wyników po serii zabiegów na cellulit.

Problem cellulitu to też jedzenie, bez zmian w żywieniu trudno o bardzo dobre efekty. Najprościej zastosować w codziennej diecie indeks glikemiczny o którym pisałam wcześniej link do artykułu TUTAJ. Łatwy i szybki sposób na zdrowe jedzenie.

  

Jak wybrać zabieg antycellulitowy dla siebie?

 

Endermologia LPG — zabieg redukujący cellulit

endermologiaJedną z najlepszych technologii w walce z cellulitem jest endermologia LPG. Od 30 lat, kobiety korzystają z tej metody, żeby pozbyć się cellulitu. Badania kliniczne naszej skóry i zachodzących zmian pokazują jak najlepsze efekty w redukcji cellulitu. Endermologia to bezpieczny i bezbolesny zabieg antycellulitowy. W czasie masażu terapeuta za pomocą głowicy rozmasowuje fałd skóry z odpowiednio dobraną intensywnością. Dzięki tak mocnemu i głębokiemu masażowi, komórki i złogi tłuszczowe ulegają rozbiciu. Poprawia się stan fibroblastów, odpowiedzialnych za wygląd skóry. Wzmożona produkcja kolagenu i elastyny gwarantuje wygładzenie nierówności skóry. Podczas zabiegu osoba masowana ubrana jest w kombinezonie, który wzmacnia efekty i daje większy komfort zabiegu. Doskonała w 100 procentach naturalna metoda w przypadku wszystkich rodzajów cellulitu.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zabiegu endermologii kliknij TUTAJ.

 

Fala uderzeniowa zabieg na cellulit

fala uderzeniowaJednym z najnowszych zabiegów antycellulitowych jest fala uderzeniowa. Zabieg wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny. Między innymi dzięki wykorzystywaniu go w dermatologii, zauważono pozytywne zmiany na skórach z problemem cellulitu. Fala uderzeniowa poprzez użycie w czasie zabiegu odpowiedniego aplikatora rozbija złogi tłuszczowe. Dzięki czemu skóra jest gładka i ujędrniona. Zmniejszają się komórki tłuszczowe. Zabieg falą uderzeniową jest bardzo intensywnym zabiegiem na cellulit. W związku z tym radzi sobie w najbardziej zaawansowanym stadium cellulitu. Na ciało nakłada się żel, który umożliwia dodarcie fali akustycznej do celu. Zabieg trwa około 30 minut. Należy skorzystać z serii od 5 do 10 zabiegów w zależności od zaawansowania zmian. Ostateczny efekt jest widoczny po 3 miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Na podstawie badań wiadomo, że po serii zabiegów można uzyskać efekt do 110% poprawy elastyczności skóry. Idealny zabieg przy cellulicie lipidowym.

Jeśli chcesz przeczytać więcej informacji na temat zabiegów falą uderzeniową możesz uzyskać TUTAJ.

 

Jak działa karboksyterapia w zabiegach antycellulitowych?

karboksyterapia na cellulitKarboksyterapia to zabieg redukujący cellulit, likwidujący rozstępy i zagęszczający wiotką skórę. Dzięki technologii podskórnego i śródskórnego podania dwutlenku węgla zabieg ten ma bardzo szerokie spektrum działania. Podczas zabiegu CO2, niszczy komórki tłuszczowe. Tkanka tłuszczowa ulega rozpadowi na wolne kwasy tłuszczowe, usuwane później z organizmu dzięki układowi limfatycznemu. Zabieg wzmacnia naczynia krwionośne, co przyśpiesza pracę limfy i zwiększa drenaż. Zabieg jest mało inwazyjny, aplikacja gazu następuje za pomocą cienkiej igły. Karboksyterapię można wykonać o każdej porze roku. Zarówno ekspozycja na słońce, jak i zmienna temperatura nie są przeciwwskazaniem oraz nie wpływają na rezultaty zabiegu. Zabiegi karboksyterapii należy wykonać w serii co 2 tygodnie. Uzyskamy bardzo dobre efekty w przypadku cellulitu lipidowego i mieszanego.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o zabiegach karboksyterapii kliknij TUTAJ

 

Cosmosoft to idealny zabieg na cellulit wodny

na celluilit cosmosoftJednym z najlepszych zabiegów w przypadku cellulitu wodnego jest urządzenie Cosmosoft. Pole magnetyczne rozbija trwale komórki tłuszczowe, natomiast drenaż limfatyczny od razu usuwa je z naszego organizmu. Jest to bardzo mocny masaż drenujący, usuwa nadmiar wody z przestrzeni międzykomórkowych. Przy cellulicie wodnym bardzo często zmienia się objętość ciała. Inaczej czujemy się i wyglądamy wieczorem niż rano. Często trudno zmieścić się w ubrania, które jeszcze tydzień temu były dla nas dobre. Po zabiegu Cosmosoft, od razu odczuwa się lekkość. Natomiast po serii zabiegów potrzebujemy ubrań mniejszych nawet do dwóch rozmiarów. Bardzo często klienci, którzy potrzebują szybkich zmian, korzystają z ekspresowej serii zabiegów. Intensywne godzinne zabiegi przez okres tygodnia przynoszą spektakularny efekt wyszczuplenia. Podstawowa seria to 12-godzinnych zabiegów 2 razy w tygodniu.

Jeśli chcesz przeczytać więcej informacji o zabiegach Cosmosoft na cellulit kliknij TUTAJ.
Niestety, cellulit wodny to problem bardzo złożony. W tym przypadku dobrze jest poznać przyczynę zatrzymywania wody w organizmie. Możemy wtedy skuteczniej walczyć z objawami.

Przy każdym rodzaju cellulitu wskazana jest dieta i aktywność fizyczna. Zarówno trening wytrzymałościowy, jak i siłowy pomagają zwalczyć „pomarańczową skórkę”.

Trening kardio poprawi pracę układu limfatycznego. Dzięki temu szybciej zostanie usunięty nadmiar wody z organizmu. Natomiast trening siłowy poprzez wzmocnienie mięśni zmieni wygląd skóry. Idealna kombinacja w walce z cellulitem to:

 • dieta
 • zabiegi
 • trening

Bardzo dobrym sposobem na poprawienie skóry i jej młody wygląd jest morsowanie, ale o tym już w następnym artykule.

Poznaj swój cellulit i pozbądź się go do lata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *