Beauty

Jak dobrać najlepszy dla siebie krem do twarzy?

 

Jakie są główne składniki dzisiejszych kremów do pielęgnacji skóry i jak wpływają na naszą cerę?

Na rynku jest wiele produktów do pielęgnacji skóry twarzy. Ten artykuł pomoże ci zrozumieć działanie najnowszych i bardzo zaawansowanych składników aktywnych, które mogą korzystnie wpływać na twoją skórę. Przed zakupem kremu należy dokładnie przeczytać jego skład i sprawdzić, jakie zawiera czynniki aktywne. Jeśli nadal nie masz pewności, które produkty do pielęgnacji skóry są odpowiednie dla Ciebie, zapytaj dermatologa lub skonsultuj się ze specjalistą od skóry w gabinecie kosmetycznym.

Alfa-hydroksykwasy (AHA)

Kremy do twarzy dostępne bez recepty zawierające alfa-hydroksykwasy (kwas glikolowy, mlekowy, winowy i cytrynowy) stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Kremy i balsamy z alfa-hydroksykwasami mogą pomóc w likwidowaniu drobnych zmarszczek, nieregularnej pigmentacji i plam starczych, a także mogą pomóc w zmniejszeniu powiększonych porów. Efekty uboczne alfa-hydroksykwasów obejmują łagodne podrażnienie i wrażliwość na słońce. Aby uniknąć poparzenia, należy na dzień stosować krem z filtrem.

pielęgnacja twarzy

Jak aplikować krem, tak by uniknąć podrażnień skóry?

Zacznij od produktu o maksymalnym stężeniu 10% do 15% AHA, aby umożliwić skórze przyzwyczajenie się do kwasów alfa-hydroksylowych, początkowo należy nakładać produkt do pielęgnacji skóry co drugi dzień, stopniowo przygotowując się do codziennego stosowania.

Beta-hydroksykwas (kwas salicylowy)

Kwas salicylowy usuwa martwy naskórek i może poprawić strukturę i kolor skóry zniszczonej przez słońce . Wnika w wypełnione olejem otwory mieszków włosowych, w wyniku czego pomaga również w trądziku . Istnieje wiele kremów do pielęgnacji skóry, które zawierają kwas salicylowy. Niektóre są dostępne bez recepty, a inne wymagają recepty lekarskiej. Badania wykazały, że kwas salicylowy jest mniej drażniący niż produkty do pielęgnacji skóry zawierające alfa-hydroksykwasy, zapewniając jednocześnie poprawę tekstury i koloru skóry.

Hydrochinon

Kremy zawierające hydrochinon są często nazywane kremami wybielającymi lub rozjaśniającymi. Te produkty do pielęgnacji skóry są stosowane w celu rozjaśnienia przebarwień, takich jak plamy starcze i ciemne plamy związane z ciążą lub terapią hormonalną (melasma lub ostuda). Produkty do pielęgnacji skóry dostępne bez recepty, zawierają hydrochinon. Jeśli jednak twoja skóra nie reaguje na leczenie kremem bez recepty, lekarz może przepisać krem o wyższym stężeniu hydrochinonu. Jeśli jesteś uczulona/y na hydrochinony, możesz skorzystać z produktów zawierających kwas kojowy.

Kwas kojowy

Kwas kojowy jest również dobrym lekarstwem na leczenie problemów związanych z pigmentem i plamami starczymi. Odkryty w 1989 roku kwas kojowy działa podobnie do hydrochinonu. Kwas kojowy pochodzi od grzyba, a badania wykazały, że jest on skuteczny jako środek rozjaśniający, spowalniający produkcję melaniny (brązowy pigment).

Retinol

Retinol pochodzi z witaminy A i znajduje się w wielu dostępnych bez recepty produktach do pielęgnacji skóry o charakterze anti-aging. Oto dlaczego skóra reaguje na produkty do pielęgnacji skóry retinolem: witamina A ma strukturę molekularną, która jest wystarczająco drobna, aby dostać się do dolnych warstw skóry, gdzie wpływa na kolagen i elastynę. Udowodniono, że Retinol poprawia pigmentację cętkowaną, drobne linie i zmarszczki , strukturę skóry i jej kolor oraz poziom nawilżenia. Palmitynian retinylu jest innym składnikiem związanym z retinolem, ale jest słabszy. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem przy stosowaniu produktów z zawartością retinolu.

Kwas L-askorbinowy

Jest to jedyna forma witaminy C, której powinieneś szukać w produktach do pielęgnacji skóry. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji skóry, które mogą pochwalić się pochodnymi witaminy C (na przykład magnezowy fosforan askorbylu lub palmitynian askorbylu), ale kwas L-askorbinowy jest jedyną przydatną formą witaminy C w kremach. Wraz z wiekiem i ekspozycją na słońce, synteza kolagenu w skórze zmniejsza się, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Witamina C jest jedynym przeciwutleniaczem, który ma stymulować syntezę kolagenu, minimalizując drobne bruzdy, blizny i zmarszczki.

Kwas hialuronowy

thalgoKremy i inne produkty zawierające tę substancję, często zawierają też witaminę C, aby wspomóc skuteczną penetrację. Kwas hialuronowy (znany również jako glikozoaminoglikan) jest często reklamowany ze względu na jego zdolność do „odwracania” lub zatrzymywania starzenia się. Często można usłyszeć o kwasie hialuronowym jako „kluczu do wiecznej młodości”Dzieje się tak, ponieważ substancja występuje naturalnie (i dość obficie) u ludzi i zwierząt. Najczęściej występuje w młodej skórze, innych tkankach oraz stawach. Kwas hialuronowy jest składnikiem tkanek łącznych organizmu i odpowiada za nasz młody wygląd. Wraz z wiekiem siły natury niszczą kwas hialuronowy. Dieta i palenie mogą również z czasem wpływać na poziom kwasu hialuronowego w organizmie. Produkty do pielęgnacji skóry z kwasem hialuronowym są najczęściej stosowane w leczeniu odwodnionej skóry.

Peptyd miedziany

Peptyd miedzi jest często określany jako najskuteczniejszy produkt do regeneracji skóry, mimo że jest dostępny na rynku od 1997 roku. Badania wykazały, że peptyd miedzi promuje produkcję kolagenu i elastyny, działa jako przeciwutleniacz i promuje produkcję glikozoaminoglikanów. Badania wykazały również, że enzymy zależne od miedzi zwiększają korzyści z naturalnych procesów budowy tkanek organizmu. Substancja pomaga ujędrnić, wygładzić i zmiękczyć skórę, robiąc to w krótszym czasie niż większość innych przeciwstarzeniowych kremów do pielęgnacji skóry. Badania kliniczne wykazały, że peptydy miedzi również usuwają uszkodzony kolagen i elastynę ze skóry i tkanki bliznowatej, ponieważ aktywują system skóry odpowiedzialny za te funkcje.

Kwas alfa liponowy

Być może słyszałeś o kwasie alfa-liponowym znanym jako „cud w słoiku” ze względu na jego działanie przeciwstarzeniowe. Jest to nowszy, niezwykle silny przeciwutleniacz, który pomaga zwalczać uszkodzenia skóry i zapobiega ich powstawaniu. Kwas alfa-liponowy określany jest jako „uniwersalny przeciwutleniacz”, ponieważ jest rozpuszczalny zarówno w wodzie, jak i w oleju, co pozwala na jego dostanie się do wszystkich części komórki. Ze względu na to, uważa się, że kwas alfa-liponowy może zapewnić najlepszą ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników w porównaniu z innymi przeciwutleniaczami. Kwas alfa-liponowy zmniejsza drobne zmarszczki, nadaje skórze zdrowy blask i zwiększa poziom innych przeciwutleniaczy, takich jak witamina C.

DMAE (dimetyloaminoetanol)

kremy dotwarzyRyby często nazywamy pokarmem dla mózgu, ponieważ zawierają DMAE. Substancja ta jest naturalnie wytwarzana w mózgu, ale DMAE występuje również w sardelach, łososiach i sardynkach. DMAE zwiększa produkcję acetylocholiny, która jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania psychicznego. DMAE w produktach do pielęgnacji skóry wykazuje niezwykłe efekty, gdy stosuje się miejscowo na skórę, co powoduje zmniejszenie drobnych bruzd i zmarszczek.

Jeśli dobrze znasz problemy swojej cery, to łatwo znajdziesz odpowiedni krem dla siebie. Należy jednak pamiętać, że składniki aktywne to nie wszystko, liczy się też, jak są pozyskiwane, im bardziej naturalny krem, tym lepiej dla naszego organizmu. Warto zapytać specjalistę o odpowiedni kosmetyk dla nas. Dobrze dobrany produkt to z pewnością dobra inwestycja, która zapewni nam młody wygląd i idealną cerę.

 

Więcej możesz przeczytać na stronie Klinki Beauty Mazowiecka 13 TUTAJ

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *