Treningi

Trening nordic walking

Jeśli trenujesz regularnie, to w krótkim czasie: stracisz zbędne kilogramy, poprawisz swoją sylwetkę i kondycję fizyczną. Trenując nordic walking, zachowasz długo młodość i sprawność – forever Young.

Nordic walking aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to powszechne zalecenie współczesnej medycyny w profilaktyce większości chorób cywilizacyjnych. Nordic walking świetnie realizuje to zalecenie, zwłaszcza że możemy ćwiczyć przez cały rok bez względu na pogodę i miejsce. Mieszkańcy bloków w miastach dużych i małych mają niepowtarzalną okazję do ćwiczeń w okolicy zamieszkania bez potrzeby dalekich dojazdów na termin w salach lub innych obiektach sportowych. Dotyczy to także osób pracujących przez wiele godzin w zamkniętych pomieszczeniach.

Nordic walking dla zdrowia

Właśnie zdrowie jest podstawową korzyścią, której beneficjentem może być każdy uprawiający regularnie nordic walking. Przede wszystkim zdrowia życzymy sobie przy każdej okazji, wiele razy w roku. Jest więc szansa na realizację tych życzeń. Zależy to tylko i wyłącznie od naszej woli, bowiem nie ma racjonalnych argumentów przemawiających za nie trenowaniem nordic walkingu. Wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśni całego ciała, poprawa krążenia i lepsze dotlenienie całego organizmu, poprawa koordynacji i motoryki, regulacja ciśnienia tętniczego krwi, przeciwdziałanie osteoporozie i chorobom stawów, zmniejszenie wagi ciała to tylko kilka korzyści zdrowotnych, które daje regularne uprawianie nordic walking.

trening noedic walking

Nordic walking a odchudzanie

Nadwaga jest obecnie coraz większym problemem na świecie. Już u dzieci w szkołach podstawowych ten problem zaczyna być znaczący. Na treningach w naszych grupach bardzo często pojawiają się osoby z nadwagą, które właśnie nordic walking wybierają jako formę aktywności fizyczne wspomagającą diety. Efekty ich pracy są niekiedy zdumiewające. Bezpieczeństwo, niewyczerpujący wysiłek fizyczny, odciążanie stawów kończyn dolnych przekonują ich, że wybrali słusznie. W przypadku nadwagi czy nawet otyłości ważne jest dawkowanie wysiłku fizycznego w dłuższym okresie. Dla trenujących nordic walking jest to bardzo proste, bo obciążenia treningowe łatwo jest regulować szybkością marszu czy wyborem trasy. Początek może być bardzo łagodny, a w miarę poprawy kondycji trasy mogą być coraz dłuższe a krok szybszy.

Nordic walking poprawia naszą kondycję

Poprawa kondycji fizycznej to następna korzyść wynikająca z uprawiania nordic walking. Każdy początkujący najszybciej zauważa poprawę kondycji fizycznej. Już po kilku treningach łatwiej jest wejść na piętro po schodach czy zdążyć za odjeżdżającym tramwajem. Zauważą to z pewnością nasi partnerzy życiowi i współpracownicy. Trudności zaczynają się podczas utrzymania raz osiągniętego poziomu wydolności fizycznej przez dłuższy czas, a jego poprawa wymaga o wiele większego wysiłku niż na początku. Dobra kondycja fizyczna daje każdemu z nas więcej zadowolenia z życia i pozwala na pełniejsze korzystanie z jego uroków.

Nordic walking jako forma relaksu

Marsze nordic walking to także relaks i odnowa dla układu nerwowego. Przebywanie na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i życzliwych nam osób to ukojenie dla nerwów i odpoczynek dla całej psychiki. Nasz stan psychiczny wpływa przecież na nasze otoczenie i środowisko, w którym żyjemy. O wiele łatwiej nam jest stawiać czoła codziennym trudnościom gdy jesteśmy zrelaksowani i odnowieni. Nie należy tego odkładać na później ,w stylu ‘’podczas urlopu to sobie odpocznę i potrenuję’’ tylko należy trenować przez cały rok, równolegle do pojawiających się kłopotów czy porażek. To najlepszy sposób na odreagowanie złych chwil i zregenerowanie układu nerwowego.

nordic walking

Nordic walking to życie towarzyskie

Do najważniejszych korzyści należą także życie towarzyskie i spotykanie nowych osób podczas treningów nordic walking. Na treningi przychodzą osoby o podobnych zainteresowaniach, przez co łatwo jest nawiązywać kontakty. Poza tym w grupie jest bezpieczniej i nie trzeba obawiać się niegrzecznych zaczepek ze strony niezbyt dobrze wychowanych obcych ludzi.

Trening nordic walking przez swoją prostotę i łatwą dostępność jest idealną propozycją dla chcących zachować młodość jak najdłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *